توصیه ها

پورتال موجود در بازار ایران، غالباً سیستم های متن باز و رایگان خارجی هستند که با اندک تغییرات ابتدایی، ترجمه و فارسی سازی شده و با قیمت های بسیار بالا، توسط برخی شرکت ها، به فروش می رسند. پورتال ارائه شده در این سایت را شاید بتوان تنها پورتال کاملاً ایرانی دانست.


اسلاید خبر

انقلاب طراحی در گوگل
آبان 06 1389

طراحی زیبا چیزی نیست که به طور سنتی، مردم آن را از گوگل انتظار داشته باشند. گوگل از قدیم یک شهرت بد داشت و آن تمرکز بر روش تست A/B و انجام تغییرات کوچک افزایشی بود؛ حال آنکه در عوض می شد با اعتماد به طراحان، تغییراتی همه جانبه را به اجرا در آورد.

رسماً معرفی شد: تلفن هوشمند BlackBerry Z10
آبان 06 1389

مراسمی که همینک رو به پایان است، RIM سابق و حالا کمپانی BlackBerry، اولین تلفن خود تحت لوای برند جدید را معرفی کرد. Z10، اولین تلفن تمام لمسی کمپانی بلکبری با سیستم عامل جدید یعنی بلکبری 10 است.

جستجوی اینترنتی در سال 2012
آبان 06 1389
جستجو 1.2 تریلیون - تعداد جستجوهای انجام شده در گوگل طی ۲۰۱۲

67 درصد - سهم گوگل از بازار جستجوی آمریکا.

گردش پایانی در نمایشگاه CES 2013
آبان 06 1389

در چند روز گذشته خبرهای داغ نمایشگاه CES 2013 را در نارنجی دنبال کردید و با بسیاری از نوآوری ها و گجت های جذابی که قرار است امسال وارد بازار شوند آشنا شدید.

backnext

نظرسنجی

پورتال چیست؟

sampleimage_4.jpg

شرکت لینکوتک فعالیت خود را در سال 1381 با طراحی نرم افزار کتابداری کتابخانه آغاز نمود. پس از آن با توجه به فعالیت گسترده این شرکت پروژه های دیگری مانند سیستم توزیع و پخش محصولات لبنیاتی، سیستم پیگیری فروش، سیستم گزارش خلاصه عملکرد سازمانی (Dashboard) و... توسط این شرکت طراحی و پیاده سازی شود. در سال 1384 بخش طراحی پورتال های سازمانی با استفاده از برنامه نویسان ایرانی تاسیس و در حال حاضر پشتیبانی بیش از سیصد پورتال سازمانی را دارا می باشد. با توجه به گسترش فضای IT در کشور در سال 1386 این شرکت قدم به دنیای بانک های اطلاعاتی نمود. امنیت بالا و پشتیبانی مناسب یکی از علت های موفقیت این شرکت در این صنعت بود. تمامی بانک های اطلاعاتی لینکوتک در کشور اسپانیا پشتیبانی می شود تا بتواند بیشترین امنیت را برای کاربران خود به ارمغان آورد. درسال 1387 با همکاری وزارت بازرگانی و وزارت فناوری ارتباطات و اطلاعات اقدام به طراحی و پیاده سازی بانک اطلاعاتی اصناف نمود که در حال حاضر بانک اطلاعات رستوران های تهران بزرگ طراحی و پیاده سازی شده و برای استفاده کاملا رایگان از امکانات این بانک، در اختیار شهروندان قرار داده شده است. بانک اطلاعاتی 4 صنف دیگر در مرحله های نهایی بهره برداری قرار دارند. پیشرفت فن‌آوری و توسعه اقتصادی در هر زمینه در کشور ارتباط نزدیک و تنگاتنگ با فعالیتهای پژوهشی درآن زمینه دارد بطوریکه بین تولید ناخالص ملی صادرات و هزینه‌های تحقیق وتوسعه در کشورهای مهم صادرکننده همبستگی خوبی وجود دارد که بیانگر نقش مهم فعالیتهای پژوهشی در ارتقاء فن‌آوری رشد اقتصادی و تواناییهای کشورها برای صادرات است . یکی از بخش هایی که شرکت لینکوتک بر آن تاکید دارد بخش تحقیق و توسعه می باشد. ما عمیقاً معتقدیم که در شرایط کنونی ، برای توسعه در زمینه فناوری اطلاعات، نیازمند فعال کردن و شکوفا ساختن توانایی‌های درونی خود هستیم و برای پیشبرد اهداف و راهبردهای کلان اجتماعی خود چون فن‌آوری ، تولید نرم افزار ، ارتقاء کیفیت ، گسترش فرامرزی بازار فناوری ، توسعه منابع انسانی از نظر مهارت و خلاقیت لزوماً باید راهکارهایی اجرایی و سازگار با محیط و متناسب با منابع در دسترس پیدا کرده و یافتن این راهکارها ، جز با کار پژوهشی و برپایه اندیشه‌های بومی ممکن نیست . راز پیشرفت کشورهای صنعتی نیز در اتخاذ چنین خط مشی‌های نهفته است و این نکته‌ای است که باید به طور عمیق ، متوجه اعجاز آن شد.

6 نظرات

پاسخ گذاشتن